“ŚWIAT KARATE – KATA” – CZYLI KSIĄŻKA JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO

” Z ogromną radością pragnę wszystkich poinformować, że ukazała się właśnie moja pierwsza książka z serii: “ŚWIAT KARATE – KATA”. W przygotowaniu są już kolejne części. Szczegóły informacji zawarte są w niżej zamieszczonych linkach. A co do samej książki, to należy zadać sobie pytanie: Czy można nauczyć się karate z książki? Oczywiście, że nie! Wie to każdy, kto choć raz był na treningu jakiejkolwiek sztuki walki. Ale co zrobić, gdy wiedzy brakuje lub wiedzę trzeba usystematyzować. Po to właśnie jest ten cykl, w którym poza wiedzą techniczną znajdziecie wiele ważnych informacji na tematy związane z karate tradycyjnym. A wszystko zostanie okraszone ciekawostkami o świecie karate, które z całą pewnością zainteresują nie tylko ćwiczących, ale i również osoby które interesuje tematyka wschodnich sztuk walki.
Seria proponowanych książek podzielona jest na poziomy zaawansowania treningu. Każda z pozycji zawiera w sobie sześć elementów i podzielona jest na trzy części:
CZĘŚĆ PIERWSZA – historia/etykieta
W każdej książce znajdziecie informacje o Japonii. Poznacie odrobinę historii i tradycji kraju, z jakiego pochodzi karate oraz wiele zasad etykiety, czyli zachowań Japończyków, które mają olbrzymi wpływ na to, jak wygląda współczesny trening. Dowiecie się również, na kim wzorują się dzisiejsze szkoły karate oraz jakie rodzaje dojo występują na całym świecie. Poznacie mistrzów karate którzy mieli największy wpływ na rozprzestrzenianie się tego sposobu walki na świecie, oraz współczesnych wojowników, którzy podążają ich drogą.
CZĘŚĆ DRUGA
kihon – trening technik podstawowych
kumite – zastosowanie technik kata w walce
Znajdziecie tu wszystkie składowe danego układu, pojedyncze techniki złożone w kombinacje i połączenia tych kombinacji. Co ważne, poza wiedzą, z czego dany układ się składa, dowiecie się, do czego służy poszczególna technika i jak ją wykorzystać w walce z przeciwnikiem.
CZĘŚĆ TRZECIA
podpowiedzi – wskazówki, jak łatwiej przyswoić wiedzę
słowniczek – japońskie komendy używane na danym etapie treningu
plakat – całość układu kata
W podpowiedziach możecie liczyć na ciekawostki związane z karate i danym kata. Moje doświadczenie i wiedza na temat poszczególnych układów, przekazywana przez moich mentorów, powinna sprawić, że przyswajanie nowych treści będzie proste i przyjemne”

Anna Kulczyńska – mistrzyni karate tradycyjnego

Serdecznie zapraszamy do zakupów książki w Naszym sklepie, w którym można ją nabyć w sposób tradycyjny (stacjonarny), a także on-line http://kumadesklep.pl/ksiazka-swiat-karate-kata-1-p163

Aktualizacje informacji można obserwować na FB https://www.facebook.com/swiatkaratekata/?modal=admin_todo_tour

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu, w którym autorka serii Sensei Anna Kulczyńska opowiada o genezie powstania książki a także przybliży w skrócie tematykę. 


Serdecznie zapraszamy do zakupów i lektury.
TAKIEJ KSIĄŻKI O KARATE JESZCZE NIE BYŁO !!!