SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE – AKCJA “O-W-S-P”

Text contentW związku z organizowanym przez Nasz Klub Spotkaniem Świątecznym i rozgrywanymi jednocześnie turniejami Klubowej Ligi Karate oraz Turniejem “Senior 50+” przystąpiliśmy do akcji Otwórz-Wypij-Segreguj-Powtórz, promującej recykling opakowań aluminiowych.
Uczestnicy Spotkania Świątecznego, poprzez udział w akcji wdrażają ideę rekomendacji ekologicznych i przyczyniają się do organizowania wydarzenia sportowego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu otrzymają bezpłatnie napoje w limitowanej serii aluminiowych puszek, oznaczonych logo KAŻDA PUSZKA CENNA. Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami aluminiowymi.
Korzystając z „Rekomendacji Ekologicznych” planujemy poprzez zbiórkę opakowań aluminiowych, przeznaczonych do recyklingu, ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. Pragniemy tylko nadmienić, posiłkując się wynikami badań naukowych, że w odróżnieniu do innych materiałów, aluminium nie traci swoich właściwości w procesie recyklingu, a proces ten wymaga użycia tylko 5% początkowo pobranej energii, co w skuteczny sposób ogranicza emisję gazów cieplarnianych.
Projekt Every Can Counts (KAŻDA PUSZKA CENNA) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii, a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry, a od 2017 roku również Polskę. Mentorem akcji, w której weźmiemy udział jest Fundacja Na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL Fundacja RECAL
Zachęcamy do wspólnej akcji, która choć w niewielkim stopniu, ale poparta wielkim zaangażowaniem i troską pozwoli ochronić Naszą Planetę przed zgubnymi skutkami wpływu gazów cieplarnianych. Jeśli posiadacie jakiekolwiek zbędne opakowania aluminiowe, to przynieście je w niedzielę. Będą wystawione specjalne pojemniki, do których będzie można je wrzucać. Akcja będzie prowadzona również bezterminowo w Biurze Klubu. Serdecznie zapraszamy.
Po więcej informacji zapraszamy na www.kazdapuszkacenna.pl.