Jakub Obiala zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Świata

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że zawodnik Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE Jakub Obiala zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Świata w Karate Tradycyjnym.

Podczas odbywających się w dniach 22-28 października 2018 w St. John`s w Kanadzie Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Nasz zawodnik wystartował w dwóch konkurencjach, kolejno w Kata Indywidualnym Juniorów, gdzie nie dał szans swoim przeciwnikom.

Następnie wspólnie z kolegami pokonali wszystkie konkurencyjne zespoły w Kata Drużynowym Juniorów. Na uwagę zasługuje fakt, że w tak silnie obsadzonym turnieju Jakub Obiala wystartował już kolejny raz, jednocześnie poprawiając swój wynik z ostatnich Mistrzostw Świata, które odbyły się w 2016 roku w Krakowie. Wtedy zdobył tytuł Wicemistrzowski. Osiągnięcie takich wysokich wyników było możliwe dzięki ciężkiej pracy zarówno samego zawodnika jak i również pracy trenera i koordynatora Sensei Anny Kulczyńskiej, która swoją wiedzą i doświadczeniem nieustannie wspierała Jakuba w dążeniu do osiągnięcia postawionych celów treningowych.