Działalność Klubu

 

Jakie prowadzimy zajęcia:

 

-         Karate Tradycyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

-         Karate Tradycyjne dla przedszkolaków - ogólnopolski program "Małego Karateki" prowadzone w klubie oraz w kilkunastu przedszkolach i szkolach na terenie powiatu Toruńskiego

-         "Samoobrona" dla kobiet, samoobrona dla dzieci i młodzieży, 1 x tyg

-         "Zajęcia dla Pań" - wzmacniające ciało i ducha, 1 x w tyg

-         "Survival" dla dzieci i młodzieży, 1 x tyg

-         "Family Trening" - zajecia ogólnorozwojowe dla całej rodziny, 1 x tyg

-         "Grupa Pokazowa" - zajęcia dla dzieci i młodzieży pod pokazy, 1 x tyg

-         "kadra Kumade" - zajęcia dla kazdej grupy wiekowej pod zawody, 1 x tyg

-         "egzaminy" - przygotowanie do egzaminów na stopnie uczniowskie i mistrzowskie, 1 x tyg

-         treningi walki mieczem w systemie „GO-NOW”, 1 x tyg

 

Historia Klubu

 

         Pod koniec roku 2001 rozpoczęłam prowadzenie treningów Karate w Toruniu. Pierwsze treningi odbyły się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 9 w dzielnicy Wrzosy.

Tu powstała pionierska grupa młodych karateków, która trenuje do dziś.

Karate zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego bez większych trudności uruchomiłam kolejne sekcje na terenie Torunia i okolic.

Początek roku 2002, rusza sekcja dla dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej nr 2. świeżo oddana, nowoczesna sala gimnastyczna  stał się dla dzieci z okolic ulicy Targowej ich małym DOJO.

Kolejne grupy powstają w Szkole Podstawowej w Przysieku oraz w Zespole Szkół nr 15 po drugiej stronie Wisły.

To nie koniec naszych planów. W miarę zdobywania nowych instruktorów będziemy szukali nowych miejsc i tworzyli kolejne sekcje karate tradycyjnego, dlatego uważnie obserwujcie, czy nie mamy zajęć w waszej szkole.

W każdej z grup, nowych adeptów karate tradycyjnego przybywa z roku na rok. Możesz być w niej i ty!

         W ZS nr 9 powstało Biuro Klubu oraz drugie „małe DOJO”. Za zgodą Władz Szkoły, przystosowałam salę do treningów karate wyposażając ją w profesjonalny sprzęt i matę TATAMI. Dzięki temu trening jest przyjemniejszy i bardziej bezpieczny.

W roku 2009, cały klub przeniósł zajęcia i biuro do Ośrodka Sportu "Mentor-Sport", mieszczącego się na ul. Szosa Chełmińska 177-181. Tutaj trenuje najwięcej osób. Przedszkolaki, dzieci, młodzież szkolna oraz dorośli. Od roku 2013 prowadzimy zajęcia w Gimnazjum nr. 3, tutaj również odbywają się zajęcia samoobrony dla kobiet oraz dodatkowe zajęcia dla kadry Klubu. W KUMADE trenuje już ponad 400 osób, możesz do nich dołączyć w każdej chwili.

         Bierzemy udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach sportowych. Startujemy w zawodach w Toruniu, województwie oraz na terenie naszego kraju. Udzielamy się w okolicznych festynach, targach zainteresowań i organizowanych imprezach w innych dziedzinach sportu. Zanim poprowadziliśmy pierwsze treningi, wystąpiliśmy z pokazem i prezentacją Polskiego Związku Karate Tradycyjnego na Festiwalu Sztuk walk. Na tej imprezei w roku 2001 torunianie poznali sztuke walki jaką jest Karate Tradycyje. Pół roku później zorganizowaliśmy zawody tzw. "Pierwszego Kroku". Na starcie stanęli początkujący adepci Toruńskiego Klubu oraz zaproszeni Goście z Naszego Województwa. Po raz pierwszy młodzi karatecy stanęli do startu na Tatami i zdobyliśmy pierwsze medale. Miesiąc później Puchar Polski Dzieci we Włocławku, na którym zdobyliśmy 4 miejsce w konkurencji kata. Po półrocznym treningu to nielada wyczyn.
Kolejne zawody to kolejne sukcesy. Mamy w swoim dorobku Mistrzów oraz Wicemistrzów Polski, Mistrzów Województwa oraz Naszego Miasta.

Pokazy dla mieszkańców naszego miasta to przyjemność i możliwość? Próbujemy zarażać naszą pasją, więc jeśli chcecie zobaczyć co trenujemy na co-dzień czekamy na wasze maile i telefony lub kontakt na stronie www i na stronie facebook.

         W swojej codzinnej pracy spotykam niesamowitą ilość fantastycznych, zdolnych dzieciaków z olbrzymim potencjałem do bycia mistrzem. Ale tylko systematyczna praca, może pomóc w osiąganiu wyników. Widząc wasze postępy jestem spokojna, bo ci co mają duszę wojownika ZAWSZE wygrywają, nawet jeśli nie zdobyli 1 miejsca! Medal, puchar czy dyplom, to pamiątka i uhonorowanie wysiłku, wygrana to coś więcej.

Mam nadzieje, że uczniowie pójdą w moje ślady i sięgną po najwyższe laury na arenach międzynarodowych, które otworzą im drzwi do każdych marzeń. TYLKO pamiętajcie "trening czyni mistrza"
I TEGO WAM WSZYSTKIM ŻYCZĘ!!!

Sensei Anna Kulczyńska